کد خبر: 3078

تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۴

نحوه گرفتن راکت بدمینتون

در ابتدا قصد داریم تا نحوه گرفتن راکت بدمینتون را آموزش دهیم . برای گرفتن راکت ابتدا با راکت دست می دهیم (مثل دست دادن با دوستان) .

راکت را صحیح در دست بگیرید تا بیشتر ضربات شما درست زده شود. دو راه ساده برای گرفتن راکت بطور صحیح وجود دارد. در روش اول از شخصی بخواهید که سر راکت را گرفته و دسته آنرا بطرف شما دراز کند (بطور افقی و از کنار). بعد مانند دست دادن با راکت دست بدهید، بالاخره راکت بهترین دوست شما خواهد شد، فکر نمی‌کنید اینطور باشد؟ در روش دوم، راکت را روی زمین قرار دهید. سپس مانند اینکه تبر را از زمین برمی‌دارید آنرا از پهلو بردارید.

 

 

 

در بدمینتون همه ضربات را هم به صورت فورهند و هم به صورت بک هند می توان اجرا کرد.

ضربات فورهند با روی دست زده می شوند .

 

 

۱: با راکت دست می دهیم ۲: برآمدگی انتهای راکت در پایین ترین جای دست قرار گیرد ۳:انگشت اشاره مانند قرار گرفتن روی ماشه تفنگ باشد .

در هر یک از این موارد به چهار نکته زیر توجه کنید:

 1. شکل V تشکیل شده بین شست و انگشت سبابه با شفت در یک خط قرار دارند.
 2. انگشتان شما از یکدیگر کمی جدا هستند بخصوص انگشت سبابه و انگشت دوم.
 3. انتهای راکت در کف دست قرار می‌گیرد تا از حداکثر طول راکت و اهرم کردن آن بتوان استفاده کرد.
 4. اگر دست خود را به طرف راست بچرخانید و کف دست بطرف بالا باشد و سپس آنرا باز کنید خواهید دید که راکت بجای اینکه در کف دستان شما باشد در انتهای انگشتان قرار گرفته است و این شما را قادر به کنترل کردن راکت می‌کند. راکت به این سبکی باید مانند چاقوی جراحی در دست شما نگهداشته شود.

 

این طرز نگهداشتن اصلی راکت برای تمام ضربات می‌باشد. طرز گرفتن راکت برای زدن ضربات بک‌هند و نزدیک به تور در موقع شرح دادن ضربه توضیح داده خواهد شد. در هنگام گرفتن راکت به روش پایه سر راکت به سمت طرفین می‌باشد. نگران نباشید! مچ دست بطور طبیعی در لحظه تماس با توپ راکت را برمی‌گرداند. این کار حتماً با چرخاندن مچ دست انجام دهید نه با چرخاندن دسته راکت در داخل دست. به همین دلیل اسم این نوع گرفتن راکت را گرفتن ماهی‌تابه‌ای می‌گویند. چرخاندن راکت در داخل دست بزرگترین اشتباه در بدمینتون می‌باشد.

بطور دایم نگهداشتن راکت در دست را کنترل کنید تا مرتکب چنین خطایی نشوید. همچنین بخاطر داشته باشید که راکت را شُل یا خیلی محکم نگه ندارید.

 

ضربات بک هند: ضرباتی هستند که با پشت دست زده می شوند .

برای اجرا ء همه ضربات بک هند انگشت شصت پشت راکت باید قرار بگیرد .

نکته مهم اینکه راکت نباید خیلی سفت و یا خیلی شل گرفته شود .

 

 

 

منبع : badminton-information

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :3

 • kimia

  تاریخ : ۱ - مرداد - ۱۳۹۴

  مطلب خیلی مفیدی بود.متشکرم =))

  پاسخ

 • اسماعیل

  تاریخ : ۲ - مرداد - ۱۳۹۵

  خیلی ممنون

  پاسخ

 • محمد

  تاریخ : ۲۹ - خرداد - ۱۳۹۷

  با سلام خسته نباشید شما می گویید برای ضربات فورهند باید شکلvدرست بشه ولی در ضربات بک هند باید شصت بیاد پشت راکت این یعنی باید راکت را در دستمان بچرخانیم؟لطفا جواب بدهید

  پاسخ

ارسال دیدگاه

گالری تصاویر