کد خبر: 3091

تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۳۹۴

چگونه کفش بدمینتون انتخاب کنیم؟

چگونه کفش بدمینتون انتخاب کنیم؟

یکی از ملزومات در مسابقاب بدمینتون کفش است.در صورتی که شما از کفش مناسب بهره نبرید نخواهید توانست بهترین عملکرد را از خود نشان دهید والبته ریسک آسیب دیدگی تان نیز افزایش خواهد یافت.
برای انتخاب یک کفش مناسب به چه ویژگی هایی باید دقت کرد؟


۱. در اولین گام نوع پای خود را بشناسید. در صورتی که کف پای شما دارای قوس کم است یا صاف میباشد باید کفش مناسب با آن را انتخاب کنید که دارای کف و زیر سازی مناسب باشد.

۲. هرگز هر مدل کفشی را برای خرید انتخاب نکنید . کفش شما باید مخصوص بدمینتون باشد . به هیچ عنوان از آن در ورزش های دیگر و پیاده روی استفاده نکنید. کفش های پیاده روی  و دو  دارای کفی ضعیف هستند و مقاومت مورد نیاز شما را فراهم نمی کنند. در صورت استفاده از کفش بدمینتون در ورزشهایی مثل دو میدانی انتظار کاهش چسبندگی کف کفش را داشته باشید.

۳. هرگز کفشی با کف مشکی نخرید . کفش با کفی مشکی باعث سر خوردن در سالن خواهد شد.

۴. برای حرکت آزادانه در زمین و احساس راحتی همیشه کفشی انتخاب کنید که بین بزرگترین انگشت پا وکفش یک اینچ فاصله داشته باشد. در این صورت انگشتان شما در هنگاه حرکات ناگهانی جمع و فشرده نخواهد شد.

۵. کفش هایی با پاشنه مناسب انتخاب کنید. کفش بدمینتون بهتر است دارای پاشنه ی بلند و نرم باشد .این ویژگی علاوه بر دادن احساس راحتی به شما در حرکت ، باعث افزایش طول عمر کفش نیز خواهد شد.

اگر در هنگام پرش یا حرکات سریع دردی در زانوی خود حس می کنید این ویژگی کفش خود را مورد بازبینی قرار دهید.

۶. کفشی بخرید که دارای چسبندگی خوب همراه با انعطاف پذیری باشد. گاهی اوقات کفش شما نو به نظر می رسد ولی باید کفی داخلی آن را عوض کنید ، به این موضوع دقت داشته باشید.

https://badmintoniran.com/content/uploads/2015/07/Li-ning-badminton.jpg

 

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 0

کل نظرات :1

  • امیر حسین

    تاریخ : ۱۷ - اردیبهشت - ۱۳۹۶

    از ارائه مطالب مفید شما متشکرم .

    پاسخ

ارسال دیدگاه

گالری تصاویر