کد خبر: 3130

تاریخ انتشار: ۶ مرداد ۱۳۹۴

طرح عضویت فدراسیون بدمینتون جمهوری اسلامی ایران

با توجه به مفاد آیین نامه عضوگیری فدراسیون بدمینتون جمهوری اسلامی ایران، مقرر گردید از ابتدای سال ۱۳۹۴

کلیه افراد حقیقی و حقوقی که علاقمند به هر گونه فعالیت در رشته های تحت پوشش فدراسیون بدمینتون می باشند، از طریق هیئتهای مربوطه در کل کشور به عضویت فدراسیون در آمده و هنگام شرکت در مسابقات، کلاس های آموزشی و سایر فعالیتهای ورزش بدمینتون با ارائه بدمینتون کارت اقدام نمایند. میزان حق عضویت سالیانه، تا پایان سال ۹۴ برای هر نفر مبلغ ۱۵۰،۰۰۰ ریال تعیین شده که فدراسیون انتظار دارد کلیه دست اندرکاران ورزش بدمینتون در این مورد اقدام لازم معمول فرمایند.


اطلاعیه

قابل توجه رؤسا، مدیران و مسئولین محترم کلیه هیئت ها، باشگاه ها، انجمن ها، لیگ ها، کانون ها، ورزشکاران، مدیران، داوران، پیشکسوتان، و هواداران ورزش بدمینتون اعم از آقایان و بانوان در سراسر کشور :

با توجه به مفاد آیین نامه عضوگیری فدراسیون بدمینتون جمهوری اسلامی ایران، مقرر گردید از ابتدای سال ۹۴ کلیه افراد حقیقی و حقوقی که علاقمند به هر گونه فعالیت در رشته تحت پوشش فدراسیون بدمینتون میباشند، از طریق هیئت های مربوطه در کل کشور به عضویت فدراسیون در آمده و هنگام شرکت در مسابقات، کلاس های آموزشی و سایر فعالیت های ورزش بدمینتون با ارائه بدمینتون کارت اقدام نمایند. میزان حق عضویت سالیانه، تا پایان سال ۹۴ برای هر نفر مبلغ ۱۵۰،۰۰۰ریال تعیین گردید که فدراسیون انتظار دارد کلیه دست اندرکاران ورزش بدمینتون در این مورد اقدام لازم معمول فرمایند.

اهداف صدور بدمینتون کارت:

-دستیابی به آمار واقعی جامعه ورزش بدمینتون کشور (بانک اطلاعات)

-ایجاد یک سیستم پویا و فعال در کنار مسئولین فدراسیون و هیئت ها جهت ارائه تسهیلات مناسب به جامعه بدمینتون اعم از ملی، استانی،  شهرستانی و توابع .

-فراهم نمودن منابع مالی مناسب، با مشارکت جامعه ورزش بدمینتون ، جهت توسعه وارتقاء جایگاه این ورزش و تحقق برنامه ها همچنین خدمت رسانی بهتر به ورزشکاران و علاقمندان سراسر کشور.

تسهیلات و امتیازات بدمینتون کارت:

-استفاده از تخفیفهای ویژه و تسهیلات شرکت ها و ارگان های مختلف بیمه ای، تولیدی، خدماتی، آموزشی، تفریحی و غیره طرف قرارداد فدراسیون و هیئت های بدمینتون استانها با ارزشی چندین برابرحق عضویت هرفرد.

-عضویت در پایگاه اینترنتی http://registration.badminton.ir و دریافت جدیدترین مقالات و اخبار روز رشته بدمینتون در سایت رسمی فدراسیون بدمینتون جمهوری اسلامی ایران.

تذکر مهم : از آنجاییکه برنامه های پیش بینی شده در رابطه با استفاده از تخفیفات ویژه ای که با ارائه بدمینتون کارت صورت می گیرد باعث بهره مندی اعضاء از تسهیلات قابل توجهی میگردد، لذا افراد خانواده آنها و همچنین دوستداران این ورزش نیز می توانند با پرداخت حق عضویت سالانه ( مبلغ ۱۵۰،۰۰۰ریال ) به دریافت بدمینتون کارت فدراسیون نائل شده و از تسهیلات  مشابه استفاده نمایند.

مراحل عضو گیری:

۱-   کلیه اشخاص حقیقی میتوانند مدارک زیر را تکمیل و در سایت فدراسیون بدمینتون ثبت نام را انجام دهند.

۲-   مدیران باشگاه ها، سرپرستان و مربیان تیم ها میتوانند یک جا و با یک فیش بانکی حق عضویت افراد تحت پوشش خود را پرداخت نمایند ودرسایت فدراسیون بدمینتون ثبت نام را انجام دهند .

مدارک مورد نیاز برای هر عضو:

–     فیش بانکی مربوط به واریز حق عضویت به حساب  ۰۱۰۷۴۰۲۷۹۵۰۰۲ به نام فدراسیون بدمینتون نزد بانک ملی شعبه آب و فاضلاب و تحویل  به هیئت استان جهت صدور کارت

–     کپی شناسنامه و کارت ملی

–     یک قطعه عکس ۴ * ۳

–     کلیه اعضاء میبایست جهت تکمیل فرآیند ثبت نام، کد عضویت خود را به همراه مدارک به هیئت استان مربوطه ارسال نمایند.

آئین نامه عضوگیری و جذب مشارکت اعضاء جامعه ورزش بدمینتون کشور

 

ماده ۱ – موضوع :

این آئین نامه با توجه به بند ۸ ماده ۱۷ و رعایت مفاد بند ۱۶ ماده ۳ اساسنامه فدراسیونها به منظور عضوگیری ، شناسایی و جذب مشارکت کلیه ورزشکاران ، مربیان ، داوران ، مدیران ، پیشکسوتان ، هواداران و سایر دست اندرکاران ورزش بدمینتون اعم از آقایان و بانوان در رده های سنی مختلف از سطح روستا تا مراکز استانها تنظیم گردیده تا بر اساس آن ضمن شناسایی کامل جامعه ورزش بدمینتون کشور ، با دریافت حق عضویت سالانه عواید حاصل از این امر بعنوان یکی از منابع درآمدی رشته های تحت پوشش فدراسیون بدمینتون و هیئتها ، طبق مقررات و در چهارچوب این آئین نامه ، صرف برنامه های توسعه ای ورزش بدمینتون کشور گردد .

ماده ۲ – اهداف :

این طرح شامل اطلاعات فردی ، جغرافیای محل زندگی ، سوابق و افتخارات ورزشی هر ورزشکار ، مربی ، داور ، پیشکسوت ، هوادار و سایر دست اندکاران رشته بدمینتون می باشد و فدراسیون و هیئتها از این اطلاعات جهت پیشبرد و ارتقاء رشته های تحت پوشش و همچنین برنامه ریزی و آینده نگری و سایر موارد لازم استفاده خواهند نمود که اهم آن به شرح ذیل است :

۱.      دستیابی به آمار واقعی جامعه رشته ورزشی بدمینتون در کشور

۲.     دسترسی سریع به اطلاعات

۳.     بررسی عملکرد بخشهای مختلف این رشته ورزشی

۴.     دستیابی به نقاط ضعف و قدرت در رشته های تحت پوشش فدراسیون و هیئتهای استانها

۵.     جلوگیری از پراکندگی آماری  در رشته های ورزشی تحت پوشش فدراسیون

۶.     جلوگیری از اتلاف بودجه و زمان و نادیده گرفتن آمار واقعی رشته بدمینتون

۷.     ایجاد یک سیستم پویا ، فعال و مورد تأیید وزارت ورزش و جوانان در کنار مسئولین فدراسیون جهت ارائه تسهیلات به جامعه ورزش بدمینتون اعم از ملی ، کشوری ، استانی ، شهرستانی و توابع

۸.     فراهم نمودن منابع مالی مناسب با مشارکت جامعه ورزش بدمینتون در کل کشور جهت تحقق اهداف فوق

ماده ۳ – افرادی که در این طرح تحت پوشش قرار می گیرند :

کلیه باشگاهها ، ورزشکاران ، مربیان ، داوران ، پیشکسوتان ، هواداران و سایر دست اندکاران رشته های مربوط به ورزش بدمینتون کشور

ماده ۴ –  تشکیلات و چگونگی اجراء :

۱.      به منظور نظارت بر فعالیت عضوگیری ، کارگروه عضوگیری در فدراسیون تشکیل می گردد .

۲.     در راستای عملیات اجرای عضوگیری در استانها ، شهرها ، حوزه ها و بخش ها نیز کارگروه عضوگیری تشکیل خواهد شد .

تبصره ۱  : کارگروه عضوگیری فدراسیون موظف است هر ساله دستورالعمل مربوط به عضوگیری را با توجه به حق عضویت جدید مصوب هیئت رئیسه ، تهیه و نحوه درآمد حاصله را جهت اجراء در سال بعد به تصویب هیئت رئیسه فدراسیون برساند .

ماده ۵ – میزان حق عضویت :

میزان حق عضویت اعضاء در پایان هر سال ، برای سال آینده توسط هیئت رئیسه هر فدراسیون مشخص می گردد .

مبلغ ۲۵ درصد از حق عضویت به هیئت استان مربوطه عودت داده می شود.

ماده ۶ – ارائه تسهیلات :

به منظور ایجاد انگیزه حضور هرچه بهتر و بیشتر مخاطبین بدمینتون کل کشور ، تسهیلات زیر در نظر گرفته و امکان بهره مندی از آن را فراهم خواهیم نمود .

۱.      استفاده از تخفیفات ویژه و تسهیلات شرکتها و واحدهای بیمه ای ، تولیدی ، خدماتی ، آموزشی و غیره طرف قرارداد فدراسیون و هیئتهای استانها

۲.     عضویت در پایگاه اینترنتی http://registration.badminton.ir  و دریافت جدیدترین مقالات و اخبار روز رشته بدمینتون در سایت رسمی فدراسیون بدمینتون جمهوری اسلامی ایران .

تبصره ۱ : چون طبق برنامه های پیش بینی شده ، در رابطه با تسهیلات و تخفیفات ویژه که با ارائه کارت عضویت صورت می گیرد ، اعضاء رسمی مانند ورزشکاران ، مربیان ، داوران ، مدیران ، پیشکسوتان ، هواداران و سایر دست اندرکاران از تسهیلات قابل توجهی بهره مند می گردند . لذا از اعضاء خانواده های آنها بعنوان هوادار هر رشته ورزشی نیز می توانند با پرداخت حق عضویت سالانه و دریافت کارت عضویت فدراسیون ، از تسهیلات مورد نظر استفاده نمایند .

ماده ۷ – اعضاء  کارگروه عضویت :

اعضاء واحد مرکز :

با توجه به اهمیت موضوع ، کارگروهی بعنوان کارگروه عضوگیری مرکز متشکل از سه نفر ، یک نفر بعنوان مسئول و دو نفر بعنوان عضو با صدور ابلاغ توسط رئیس فدراسیون بعنوان متولی طرح عضویت ، برنامه ریز و ناظر بر امور عضوگیری کل جامعه ورزش بدمینتون انتخاب می گردد .

تبصره : کمیته مزبور یک نفر را بعنوان مدیر اجرائی و ناظر ، از بین خود یا خارج از اعضاء انتخاب خواهد نمود .

ماده ۸ – وظایف کارگروه عضویت :

۱.   تهیه پیش نویس پذیرش عضو

۲.  شناسایی و تعیین گروه و اشخاص حقیقی و حقوقی جامعه تحت پوشش و داوطلبان عضویت در فدراسیون جهت عضوگیری

۳.     تهیه دستورالعمل و ابلاغ به هیئتهای استانها جهت همکاری و اجرای طرح عضویت با نظر هیئت رئیسه فدراسیون

ماده ۹ – وظایف مجری طرح :

تهیه پیش نویس دستورالعمل سالانه و پیشنهاد به فدراسیون جهت بررسی و تأیید

۱.      ارسال گزارش عملیات انجام شده به فدراسیون

۲.     مقتضی است مسئولین هیئتهای هر استان به منظور اجرای هرچه مطلوبتر در استان ، همکاریهای لازم را با مدیران کل ورزش و جوانان  استانها معمول داشته و از نظرات ، راهنمایی ها و حمایتهای مدیران کل در اجرای این برنامه بهره مند گردند .

ماده ۱۰ – نظارت بر نحوه اجرا :

مسئولین حسن اجرای این آئین نامه بر عهده رئیس فدراسیون می باشد و دبیر فدراسیون در اجراء کلیه برنامه های عضوگیری نظارت مستقیم خواهد داشت .

ماده ۱۱ – تصویب :

این آئین نامه شامل ۱۱ ماده و  ۳ تبصره در تاریخ   ۸/۱۰/۹۳  توسط هیئت رئیسه فدراسیون بدمینتون مورد تصویب قرار گرفت و  پس از تأیید مجمع عمومی فدراسیون قابل اجراء می باشد.

ارسال دیدگاه

گالری تصاویر